Zaawansowane
Popularne wyszukiwania: budowy, cement, domynasprzedaz, drzwi, koparko ladowarka, kostka brukowa, kurs hydraulika warszawa, okna, remonty, schody

ORŁY POLSKIEGO BUDOWNICTWA 2009


NAJWIĘKSZA GALA branży budowlanej już po finale

Organizator przedsięwzięcia Europa 2000 Consulting Sp. z o.o. 14 listopada uroczyście przedstawiła finał III edycji Ogólnopolskiego Konkursu budowlanego „Orły Polskiego Budownictwa” pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Infrastruktury.



Wielka Gala gościła 850 osób, gdzie spośród zacnych Laureatów tegorocznej edycji , zasiadali również przedstawiciela świata polityki, telewizji, samorządów i biznesu. W tym roku Organizator po raz pierwszy postanowił połączyć finał prowadzonych przedsięwzięć: Orłów Polskiego Budownictwa, Pereł Medycyny Samorządów Przyjaznych Przedsiębiorczości i Mazowieckiej Firmy Roku. Tym sposobem doszło do znacznej integracji branż naszej gospodarki. Galę poprowadził Maciej Dowbor wraz z Joanną Koroniewską. Podczas części oficjalnej czas umilała Halina Frąckowiak.

Natomiast podczas bankietu gości bawili Skaldowie, których występ zwieńczyły owacje na stojąco.



Konkurs ma charakter cykliczny i jak co roku adresowany jest do wszystkich przedsiębiorców z sektora budownictwa niezależnie od charakteru własności zakładu pracy, jego wielkości czy liczby zatrudnionych pracowników; przedsiębiorstw działających na terenie Polski oraz wszystkich firm mających w Polsce swoje oddziały lub przedstawicielstwa. O tytuł „Orła Polskiego Budownictwa 2009” ubiegało się w tym roku ponad 100 przedsiębiorstw branży budowlanej.
Do połowy października trwały przyjęcia firm zgłaszających się do przedsięwzięcia, natomiast 24.10 odbyły się prace Kapituły nad oceną i weryfikacją danych firm.

Firmy w tym roku startowały w kategoriach:
 
  1. Biura Architektoniczne, Projektowe i Geodezyjne
  2. Budownictwo Drewniane i Szkieletowe
  3. Budownictwo Kubaturowe
  4. Budownictwo Przemysłowe
  5. Chemia Budowlana
  6. Dystrybucja Materiałów Budowlanych
  7. Generalny Wykonawca
  8. Infrastruktura Inżynieryjna, Drogowa, Energetyczna i Kolejowa
  9. Instalatorstwo i Elektrotechnika, Telekomunikacja
10. Inwestor
11. Maszyny i Sprzęt Budowlany
12. Modernizacja Obiektów
13. Zarządzanie Nieruchomościami
14. Producenci Materiałów Budowlanych
15. Stolarka Budowlana
16. Usługi dla Budownictwa
17. Usługi Deweloperskie

Niezmiennym celem konkursu jest wyłonienie i promocja tych przedsiębiorstw budowlanych, które poprzez nowoczesne produkty, usługi, technologie, procesy oraz metody organizacji i zarządzania tworzą budownictwo nowoczesne, bezpieczne i konkurencyjne, w pełni zaspokajających potrzeby konsumentów. Konkurs pomoże w dalszym rozwoju i ułatwi promocję, jak również pozyskiwanie nowych klientów i nowych rynków zbytu.
Organizatorzy Konkursu oczekują zwiększenia aktywności firm nagrodzonych w działaniach, zmierzających do podniesienia ich konkurencyjności na rynkach krajowych i zagranicznych.

Działania promocyjne po zakończeniu ww. przedsięwzięcia wsparte zostały wydaniem publikacji "Księga Polskiego Budownictwa i Ofert Inwestycyjnych", która prezentuje tegorocznych Laureatów Konkursu. Jej nakład to 40 000 egzemplarzy rozpowszechnianych wśród administracji rządowej i samorządowej, największych firm w Polsce, firm nominowanych oraz ich kluczowych klientów.
W ubiegłorocznej edycji spośród zgłoszonych firm, Kapituła wyłoniła 80 przedsiębiorstw do udziału w Konkursie. Gościem honorowym był Pan Waldemar Pawlak – Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Gospodarki, który od Organizatorów otrzymał dyplom i tytuł „Człowieka Przyjaznego Przedsiębiorczości”, jak również Pan Olgierd Dziekoński - przedstawiciel Ministerstwa Infrastruktury, które sprawuje patronat honorowy nad przedsięwzięciem.
W tym roku również przyznano nagrody specjalne, które odebrali: osobiście Jacek Kozłowski – Wojewoda Mazowiecki, Bronisław Komorowski – Marszałek Sejmu, Ewa Kuczyńska Tadeusz Mosz – twórcy programu PLUS MINUS TVP INFO.
Tradycyjnym akcentem uroczystości stała się licytacja obrazów, z której dochód jest przeznaczany już od 3 lat dla dzieci niepełnosprawnych Fundacji „Budzimy Nadzieje Drzewica”


Organizator zaprasza do udziału w kolejnych edycjach "Orłów Polskiego Budownictwa".
Więcej informacji: Europa 2000 Consulting Sp. z o.o., tel. 022 609 18 10, fax. 022 609 18 20, www.orlybudownictwa.pl

Laureaci konkursu „Orły Polskiego Budownictwa 2009”

BIURA ARCHITEKTONICZNE, PROJEKTOWE I GEODEZYJNE

1 miejsce    ARC-2 Przedsiębiorstwo Projektowo-Consultingowe Spółka z o.o.
2 miejsce    TRAKT Sp. z o.o. Sp. k.
3 miejsce    LEVEL Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Projektowe Spółka z o.o.
Wyróżnienia:
1.    Architektoniczne Biuro Projektowe „WEIRAUCH”
2.    „DETAN” Sp. z o.o.
3.    WIERZOWIECKI GROUP Spółka z o.o.
  
BUDOWNICTWO KUBATUROWE
1 miejsce    „RO.SA.-BUD” PPHU Roman Jan Saczywko
2 miejsce     Przedsiębiorstwo Budownictwa Mieszkaniowego „INWEST-BLOK” Sp. z o.o.
3 miejsce     BUDNER S.A.

BUDOWNICTWO PRZEMYSŁOWE I SPECJALISTYCZNE
1 miejsce    Trasko-Inwest Sp. z o.o.
2 miejsce    FAKT Budownictwo Sp. z o.o.
3 miejsce        Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane BUDECON Spółka Akcyjna     

DYSTRYBUCJA MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH
1 miejsce    TUPLEX Sp. z o.o.
2 miejsce    DABLEX Sp. z o.o.
3 miejsce    P.P.H. „SBS-SIM” Sławomir Pilniak     

GENERALNY WYKONAWCA
1 miejsce    Polimex-Mostostal S.A.
2 miejsce    PROFIL BNU Sp. z o.o.
3 miejsce    Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane BUDECON Spółka Akcyjna
Wyróżnienia:
1.   Przedsiębiorstwo Usług Budowlanych „BUD-REM” Jerzy Krawczyk

INFRASTRUKTURA INŻYNIERYJNA, DROGOWA, ENERGETYCZNA
I KOLEJOWA

1 miejsce    MOTA-ENGIL POLSKA S.A.
2 miejsce    KRAKOWSKIE ZAKŁADY AUTOMATYKI S.A.
3 miejsce    Bombardier Transportation (Rail Engineering) Polska Sp. z o.o.
Wyróżnienia:
1.   Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A.
2.   Zakład Wykonawstwa Sieci Energetycznych ENERGO-TECH Eugeniusz Pawlikowski
3.   Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego i Ogólnego KANBRUK Spółka z o.o.
4.   Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Chełmie Sp. z o.o.

INSTALATORSTWO i ELEKTROTECHNIKA

1 miejsce     Zakład Wykonawstwa Sieci Energetycznych ENERGO-TECH  Eugeniusz Pawlikowski
2 miejsce     Firma „WAFRO” S.A.
3 miejsce     INSTAL-KONIN Ireneusz Krygier

INWESTOR
1 miejsce    VATTENFALL HEAT POLAND S.A.
2 miejsce    Przedsiębiorstwo Budowlane „MARGO” Mariusz Czapiewski
3 miejsce    Spółdzielnia Mieszkaniowa „Mechanik”
   Wyróżnienia:
1.   ANBUD Firma Remontowo-Budowlana Andrzej Łykowski

MODERNIZACJA OBIEKTÓW

1 miejsce    „NOWBUD” J. Nowak, A. Nowak Spółka Jawna
2 miejsce    Zakład Produkcyjno-Usługowy Marian Gil
3 miejsce    Przedsiębiorstwo Budowlane „ROMAX-BUD” Andrzej Wierzbowski Sp. J.

PRODUCENCI MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH
1 miejsce    HOBAS System Polska Sp. z o.o.
2 miejsce    BAROSZ-GWIMET Sp. z o.o.
3 miejsce    CERRAD Sp. z o.o.
Wyróżnienia:
1.   Austrotherm Sp. z o.o.
2.   Magbud S.A.

STOLARKA BUDOWLANA, BUDOWNICTWO DREWNIANE

1 miejsce    POL-SKONE Sp. z o.o.
2 miejsce    VETREX Sp. z o.o.
3 miejsce    P.P.H.U. BuDrev Wrzeszcz Zdzisław        

USŁUGI DEWELOPERSKIE

1 miejsce    POLNORD S.A.
2 miejsce    Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane „GWARANT” Eugeniusz Zieliński
3 miejsce    Invest Komfort S.A.
Wyróżnienia:
1.   AGRO-MAN Sp. z o.o.
2.   Towarzystwo Budowlane „PROBUD” S.A.
3.   PPUH KOMBINAT BUDOWLANY Spółka z o.o.
4.   PBM „Tusk Development” Sp. z o.o.

USŁUGI DLA BUDOWNICTWA

1 miejsce    Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Spółka z o.o. w Mińsku Mazowieckim
2 miejsce    NOMOS-BUD Sp. z o.o.
3 miejsce    Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe TECHPOL

ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI
1 miejsce    KATOWICKA SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA
2 miejsce    Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Koninie
3 miejsce    Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” w Poznaniu
3 miejsce    Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Władysława Jagiełły w Łodzi
Wyróżnienia:
1.   Koszalińska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przylesie” w Koszalinie
2.   Spółdzielnia Mieszkaniowa „Mechanik”
3.   Spółdzielnia Mieszkaniowa „PIAST” we Wrocławiu
4.   Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe „DOM-EL III” Spółka z o.o.
5.   Spółdzielnia Mieszkaniowa „ROW”        


Źródło opracowania – Europa 2000 Consulting Sp. z o.o.