Zaawansowane
Popularne wyszukiwania: budowy, cement, dom, drzwi, koparko ladowarka, kostka brukowa, kurs hydraulika warszawa, okna, remonty, schody

Sposób na tanie paliwo !

Coraz więcej właścicieli firm transportowych, budowlanych oraz gospodarstw rolnych korzysta z przenośnych zbiorników na olej napędowy, zwanych też mikrostacjami.

Tego rodzaju rozwiązania są dużo bardziej popularne na Zachodzie, niż w naszym kraju. Rynek przenośnych zbiorników-mikrostacji dopiero rozwija się w Polsce, jednak – co można zaobserwować – zainteresowanie firm oraz gospodarstw rolnych tego typu rozwiązaniem wyraźnie wzrasta.


Swimer

Korzyści płynące z posiadania urządzeń ROPTANK są bowiem oczywiste:

  • eliminuje się koszty i czas związany z dojazdem do stacji paliw,

  • można zakupić paliwo prosto z hurtowni a więc wynegocjować niższe ceny,

  • ma się pełną kontrolę jakości paliwa poprzez wybór sprawdzonego dostawcy

  • oraz zapas oleju napędowego w zasięgu ręki dostępny 24 h na dobę.

Według moich wyliczeń tankując paliwo do zbiorników typu ROPTANK, w ciągu roku można zaoszczędzić średnio 25-30 gr na każdym zakupionym litrze” – poinformował Michał Twarowski z hurtowni paliw AWIX oil z Torunia.

Firma dostarcza paliwo do ok. 40 gospodarstw posiadających zbiornik ROPTANK w rejonie woj. kujawsko-pomorskiego. „Ale takich klientów niemalże z dnia na dzień przybywa” – dodał M. Twarowski.

Urządzenia ROPTANK oferowane przez firmę SWIMER z Torunia to przenośne, bezciśnieniowe, polietylenowe zbiorniki do przechowywania oraz wewnętrznej dystrybucji dystrybucji oleju napędowego. Są to urządzenia odporne na promieniowanie UV oraz nie sprzyjają rozwojowi glonów. Mogą być użytkowane w temp. od -50 oC do +60 oC. Zbiorniki polietylenowe są znacznie lżejsze od ich odpowiedników metalowych a co najważniejsze nie korodują, zatem ich transport i obsługa są dużo łatwiejsze.

Jak podkreśla Łukasz Otremba, właściciel firmy SWIMER, ROPTANK oznaczony jest znakiem CE, który symbolizuje zgodność wyrobu z przepisami UE związanymi z bezpieczeństwiem, zdrowiem i ochroną środowiska.

 

Co wyróżnia urządzenia ROPTANK?

Tankowanie urządzenia z cysterny dostawcy odbywa się przez linię napełniającą, co w znacznym stopniu podnosi komfort i bezpieczeństwo przy napełnianiu urządzenia.

Cały osprzęt znajduje się w zamykanej szafie, która chroni linię napełniającą i dystrybutor przed niepowołanym użyciem.

Dzięki zastosowaniu pompy zanurzeniowej ( wykonanej w całości ze stali kwasoodpornej ) nie wymaga ona żadnych zabiegów konserwacyjnych i w normalnych warunkach pracy pompy NIE SŁYCHAĆ co w znacznym stopniu zwiększa komfort uzytkowania.

W standardzie stosowany jest wzmacniany spiralą stalową wąż dystrybucyjny który „NIE ŁAMIE SIĘ”

Waz wzmacniany spirala w urządzeniach ROPTANK

 

Zwykly wąz dystrybucyjny

 

Standardowo wyposażone są m.in. we wskaźnik poziomu oleju w zbiorniku Watchman (sonda z nadajnikiem umieszczona na zbiorniku wewnętrznym, który wysyła sygnał radiowy do odbiornika, który może być w domu/biurze), przepływomierz cyfrowy z dwufunkcyjnym wyświetlaczem (ilość całkowita i bierząca) oraz możliwością kalibracji, filtr paliwa, automatyczny, 6 m wąż dystrybucyjny i samozamykający pistolet dystrybucyjny.

W zależności od zapotrzebowania urządzenia są proponowane w pojemnościach 1350,1400, 2500, 3500, 6000, 10000 i 15000 l. Wszystkie zbiorniki są dwupłaszczowe z monitoringiem szczelności między jednym a drugim płaszczem, posiadają linię napełniającą do przyłączenia cysterny oraz podwójne (elektroniczne i mechaniczne) zabezpieczenia przed przepełnieniem zbiornika podczas jego napełniania przez dostawcę paliwa.

Firma Dekopol z Nakła nad Notecią, zajmująca się skupem makulatury i surowców wtórnych zbiornik ROPTANK o pojemności 6 tys. litrów z komputerowym systemem wydawania paliwa MC BOX testuje od ponad roku.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego rozwiązania. Dzięki niemu zaoszczędziliśmy już sporo pieniędzy” – przyznał Mariusz Kopczyński z firmy Dekopol. „Każdy z naszych kierowców posiada pastylkę magnetyczną, po przyłożeniu której dystrybutor aktywuje się i jest możliwe tankowanie. Urządzenie zapamiętuje transakcje i później można zgrać te dane do oprogramowania PC i robić zestawienia i raporty. Wtedy wiadomo kto (imię i nazwisko ) do jakiego pojazdu/maszyny ( numer rej., przebieg), kiedy (data i godzina) i ile litrów zatankował, co daje pełną kontrolę nad wydawanym paliwem, a stacja jest w pełni bezobsługowa” – wyjaśnił M. Kopczyński.

Istnieje możliwość zarejestrowania (w zależności od systemu) do 1000 użytkowników. Producent udziela 10 letniej gwarancji na zbiornik i dwuletniej na układ dystrybucyjny. Firma SWIMER zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.