Zaawansowane
Popularne wyszukiwania: budowy, cement, dom, drzwi, koparko ladowarka, kostka brukowa, kurs hydraulika warszawa, okna, remonty, schody
Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ!
Rejestracja bezpłatna

Jesteś naszym Klientem? Zaloguj się

Przypomnij nazwę użytkownika / hasło

Kategorie

Remonty domów, renowacje (33) Usługi budowlane (4032) Instalacje (127) Elementy wykończeniowe (60) Wyposażenie wnętrz (21) Materiały budowlane (216) Narzędzia, maszyny i pojazdy (1785) Nieruchomości (41) Inne usługi (141)
Oferta sprzedaży

Prawo budowlane w praktyce zarządców nieruchomości


Nr referencyjny S 23041
Branża Inne usługi » Kursy, szkolenia
Nieruchomości » Zarządzanie obiektami
Dostępność Małopolskie
Opolskie
Podkarpackie
Śląskie
Świętokrzyskie
Wielkopolskie
Opis Termin:
Kraków - 25.10.2019 r.
Katowice - 8.11.2019 r.

PROWADZĄCY: Adam KUDYK
Prawnik z wieloletnim doświadczeniem specjalizujący się w obsłudze inwestycji, prowadzący obsługę prawną wspólnot mieszkaniowych. Doświadczony trener i wykładowca dla grup zawodowych związanych z rynkiem nieruchomości; specjalizacja w zakresie umów: sprzedaży, najmu, dzierżawy i innych związanych z obrotem nieruchomościami, postępowań prawnych związanych z regulacją stanów prawnych nieruchomości i innych zagadnień z dziedziny nieruchomości oraz obsługi firm deweloperskich i zagranicznych inwestorów. Autor publikacji prasowych i licznych opinii i komentarzy z branży nieruchomości.

PROGRAM:
1. Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r Prawo budowlane wraz z aktualnymi zmianami, jako podstawowy akt prawny regulujący zagadnienie organizacji i prowadzenia robót budowlanych.
2. Katalog podstawowych pojęć i terminów prawa budowlanego oraz szczegółowy zakres poszczególnych rodzajów robót budowlanych.
3. Katalog obiektów budowlanych, a odpowiedzialność właściciela, zarządcy obiektu za stan obiektu budowlanego.
4. Szczegółowy katalog robót budowlanych wymagających pozwolenia na budowę i zgłoszenia ? procedura i dokumenty wymagane do uzyskania niezbędnych decyzji i zgłoszeń.
5. Umowa o roboty budowlane ? zakres podmiotowy i przedmiotowy umowy oraz zabezpieczenie interesów stron umowy, rękojmia z tytułu robót budowlanych.
6. mowa o roboty budowlane a umowa zlecenia prowadzenia prac ? różnice prawne i skutki dla inwestora oraz wykonawcy.
7. Zasady i tryb prowadzenia robót budowlanych przez inwestora, uczestnicy robót budowlanych ? inwestor, inspektor nadzoru, kierownik budowy, wykonawca, podwykonawcy.
8. Zakres obowiązków i odpowiedzialność wynikająca z przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. prawo budowlane dla osób wymienionych z pkt 4.
9. Zmiany istotne i nieistotne zakres pojęcia i praktyka stosowania przepisów związanych z wymienionymi zagadnieniami.
10. Książka obiektu budowlanego a należyte wykonywanie obowiązków związanych z utrzymaniem obiektów budowlanych ? przeglądy okresowe obiektów budowlanych.
11. Kontrole nadzoru budowlanego, procedura kontroli, protokoły z kontroli okresowej, decyzje i postanowienia wydawane przez nadzór budowlany.
12. Etapy inwestycji a zasada należytej staranności uczestników robót budowlanych.
13. Inwentaryzacja terenu i obiektu budowlanego w przypadku zmiany wykonawcy oraz wypowiedzenia umowy o roboty budowlane przez inwestora.
14. Proponowane zmiany w prawie budowlanym, orzecznictwo sądowe.

CENA:
540 zł netto
Data aktualizacji 02/10/2019
Data ważności 29/05/2020

Pamiętaj, aby powiedzieć, że znalazłeś to ogłoszenie w serwisie Rynek Budowlany PL! Dziękujemy!

Dane teleadresowe producenta
Nazwa firmy Meeting Factory sp. z o. o.
Przedstawiciel Dorota Pancerz
Adres ul. Urzednicza 39/8
30-048 Kraków
Polska
Telefon 12 292 64 84
E-mail robert@meetingfactory.pl
Strona www http://www.meetingfactory.pl